Samtec Inc. TW-02-12-T-S-630-070
Part No.:
TW-02-12-T-S-630-070
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-12-T-S-630-070.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.000mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)