Samtec Inc. TW-02-12-T-S-625-115
Part No.:
TW-02-12-T-S-625-115
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-12-T-S-625-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)