Samtec Inc. TW-02-12-T-S-600-130
Part No.:
TW-02-12-T-S-600-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)