Samtec Inc. TW-02-11-T-S-240-080
Part No.:
TW-02-11-T-S-240-080
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-11-T-S-240-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)