Samtec Inc. TW-02-11-T-S-200-098
Part No.:
TW-02-11-T-S-200-098
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-11-T-S-200-098.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)