Samtec Inc. TW-02-11-T-S-196-064
Part No.:
TW-02-11-T-S-196-064
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height:
0.196" (4.978mm)
Length - Tail:
0.064" (1.626mm)