Samtec Inc. TW-02-11-T-S-180-095
Part No.:
TW-02-11-T-S-180-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)