Samtec Inc. TW-02-11-T-S-175-115
Part No.:
TW-02-11-T-S-175-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:
0.175" (4.445mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)