Samtec Inc. TW-02-10-T-S-433-091
Part No.:
TW-02-10-T-S-433-091
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-10-T-S-433-091.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.433" (11.000mm)
Length - Tail:
0.091" (2.311mm)