Samtec Inc. TW-02-10-T-S-330-135
Part No.:
TW-02-10-T-S-330-135
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-10-T-S-330-135.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
2
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)