Samtec Inc. TW-02-09-T-S-290-050
Part No.:
TW-02-09-T-S-290-050
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-09-T-S-290-050.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)