Samtec Inc. TW-02-09-T-S-275-085
Part No.:
TW-02-09-T-S-275-085
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-09-T-S-275-085.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)