Samtec Inc. TW-02-09-T-S-273-092
Part No.:
TW-02-09-T-S-273-092
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-09-T-S-273-092.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height:
0.273" (6.934mm)
Length - Tail:
0.092" (2.337mm)