Samtec Inc. TW-02-09-T-S-250-120
Part No.:
TW-02-09-T-S-250-120
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-09-T-S-250-120.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)