Samtec Inc. TW-02-09-T-S-240-100
Part No.:
TW-02-09-T-S-240-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-09-T-S-240-100.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)