Samtec Inc. TW-02-09-T-S-236-094
Part No.:
TW-02-09-T-S-236-094
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.094" (2.388mm)