Samtec Inc. TW-02-08-T-S-600-100
Part No.:
TW-02-08-T-S-600-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)