Samtec Inc. TW-02-08-T-S-560-070
Part No.:
TW-02-08-T-S-560-070
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-560-070.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.201" (5.100mm)
Length - Stack Height:
0.560" (14.224mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)