Samtec Inc. TW-02-08-T-S-551-110
Part No.:
TW-02-08-T-S-551-110
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-551-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.551" (14.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)