Samtec Inc. TW-02-08-T-S-500-055
Part No.:
TW-02-08-T-S-500-055
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-500-055.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.276" (7.000mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)