Samtec Inc. TW-02-08-T-S-440-200
Part No.:
TW-02-08-T-S-440-200
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-440-200.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)