Samtec Inc. TW-02-08-T-S-319-110
Part No.:
TW-02-08-T-S-319-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.402" (10.200mm)
Length - Stack Height:
0.319" (8.100mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)