Samtec Inc. TW-02-08-T-S-319-100
Part No.:
TW-02-08-T-S-319-100
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-319-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height:
0.319" (8.100mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)