Samtec Inc. TW-02-08-T-S-273-092
Part No.:
TW-02-08-T-S-273-092
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-08-T-S-273-092.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.466" (11.836mm)
Length - Stack Height:
0.273" (6.934mm)
Length - Tail:
0.092" (2.337mm)