Samtec Inc. TW-02-07-T-S-620-080
Part No.:
TW-02-07-T-S-620-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.052" (1.321mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)