Samtec Inc. TW-02-07-T-S-530-110
Part No.:
TW-02-07-T-S-530-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.450mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)