Samtec Inc. TW-02-07-T-S-273-033
Part No.:
TW-02-07-T-S-273-033
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.446" (11.328mm)
Length - Stack Height:
0.273" (6.934mm)
Length - Tail:
0.033" (0.838mm)