Samtec Inc. TW-02-07-T-S-250-050
Part No.:
TW-02-07-T-S-250-050
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-07-T-S-250-050.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.452" (11.481mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)