Samtec Inc. TW-02-06-T-S-445-115
Part No.:
TW-02-06-T-S-445-115
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-T-S-445-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height:
0.445" (11.300mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)