Samtec Inc. TW-02-06-T-S-395-139
Part No.:
TW-02-06-T-S-395-139
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-T-S-395-139.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.139" (3.531mm)