Samtec Inc. TW-02-06-T-S-390-130
Part No.:
TW-02-06-T-S-390-130
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-T-S-390-130.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.900mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)