Samtec Inc. TW-02-06-T-S-268-065
Part No.:
TW-02-06-T-S-268-065
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-T-S-268-065.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.268" (6.800mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)