Samtec Inc. TW-02-06-T-S-254-056
Part No.:
TW-02-06-T-S-254-056
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-T-S-254-056.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.363" (9.220mm)
Length - Stack Height:
0.254" (6.452mm)
Length - Tail:
0.056" (1.422mm)