Samtec Inc. TW-02-06-TM-S-275-138
Part No.:
TW-02-06-TM-S-275-138
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-06-TM-S-275-138.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)