Samtec Inc. TW-02-05-T-S-443-071
Part No.:
TW-02-05-T-S-443-071
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-443-071.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.443" (11.252mm)
Length - Tail:
0.071" (1.803mm)