Samtec Inc. TW-02-05-T-S-405-095
Part No.:
TW-02-05-T-S-405-095
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-405-095.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.405" (10.287mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)