Samtec Inc. TW-02-05-T-S-405-080
Part No.:
TW-02-05-T-S-405-080
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-405-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height:
0.405" (10.287mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)