Samtec Inc. TW-02-05-T-S-375-100
Part No.:
TW-02-05-T-S-375-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-375-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)