Samtec Inc. TW-02-05-T-S-347-120
Part No.:
TW-02-05-T-S-347-120
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-347-120.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
0.347" (8.814mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)