Samtec Inc. TW-02-05-T-S-315-195
Part No.:
TW-02-05-T-S-315-195
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-05-T-S-315-195.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)