Samtec Inc. TW-02-04-T-S-254-053
Part No.:
TW-02-04-T-S-254-053
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-04-T-S-254-053.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height:
0.254" (6.452mm)
Length - Tail:
0.053" (1.346mm)