Samtec Inc. TW-02-04-T-S-160-130
Part No.:
TW-02-04-T-S-160-130
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-04-T-S-160-130.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)