Samtec Inc. TW-02-03-T-S-340-060
Part No.:
TW-02-03-T-S-340-060
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-340-060.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)