Samtec Inc. TW-02-03-T-S-335-100
Part No.:
TW-02-03-T-S-335-100
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-335-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)