Samtec Inc. TW-02-03-T-S-335-085
Part No.:
TW-02-03-T-S-335-085
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-335-085.pdf
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)