Samtec Inc. TW-02-03-T-S-320-115
Part No.:
TW-02-03-T-S-320-115
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)