Samtec Inc. TW-02-03-T-S-275-170
Part No.:
TW-02-03-T-S-275-170
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-275-170.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.079 STACK T/H
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)