Samtec Inc. TW-02-03-T-S-255-150
Part No.:
TW-02-03-T-S-255-150
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-255-150.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)