Samtec Inc. TW-02-03-T-S-240-150
Part No.:
TW-02-03-T-S-240-150
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-240-150.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)