Samtec Inc. TW-02-03-T-S-160-150
Part No.:
TW-02-03-T-S-160-150
Datasheet:
Chuangxin CloudTW-02-03-T-S-160-150.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)